У спекотну та суху погоду на Тернопільщині зростає ризик виникнення пожеж, особливо на сміттєзвалищах і полігонах твердих побутових відходів. Високі температури можуть сприяти швидкому поширенню вогню або навіть самозайманню сміття.
Про це пише Тернопіль онлайн з посиланням на Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області.
Такі пожежі становлять серйозну небезпеку не лише для довкілля, а й для людей. Під час горіння відходів у повітря потрапляють токсичні речовини, зокрема чадний газ, діоксини та оксиди азоту, які можуть негативно впливати на здоров’я.
Окрім цього, вогонь може перекинутися на житлові будинки, господарські споруди, поля та природні території. Тому фахівці закликають дотримуватися правил пожежної та екологічної безпеки.
Варто пам’ятати, що спалювання побутових і промислових відходів в Україні заборонене законом. За порушення правил поводження з відходами передбачені штрафи: для громадян – від 340 до 1360 гривень, для посадових осіб та суб’єктів господарювання – від 850 до 1700 гривень.
Жителів Тернопільщини закликають відповідально поводитися з відходами, не створювати стихійних сміттєзвалищ та не допускати виникнення пожеж, які можуть завдати шкоди людям і навколишньому середовищу.
Читайте також: На Тернопільщині викрили міжрегіональну схему постачання дров